Разлика помеѓу преработките на „Средна Италија“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Italia centrale.svg|thumb|250px|Средна Италија]]
'''Средна''' (или '''Централна''') '''Италија''' ([[итал.]] ''Italia centrale'') е географска област во [[Италија]] која се состои од 4 од [[Региони во Италија|20-те региони]] во земјата:
941.847

уредувања