Разлика помеѓу преработките на „Список на непризнаени држави“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
(кат)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Овa е списoк na држав кои постојат или постоеле како фактички независни држави, но како такви не се признати од страна на поголемиот дел од другите држави или меѓународни заедници.
 
941.847

уредувања