Разлика помеѓу преработките на „Шумен (област)“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: pt:Shumen (província)
с (Бот Менува: it:Regione di Šumen; козметички промени)
с (Бот Менува: pt:Shumen (província))
[[os:Шумены облæст]]
[[pl:Obwód Szumen]]
[[pt:Shumen (distritoprovíncia)]]
[[ro:Regiunea Şumen]]
[[ru:Шуменская область]]
6.013

уредувања