Разлика помеѓу преработките на „Сименс (единица)“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Сименс''' (симбол: S) е [[SI]] изведена [[мерна единица]] за [[електрична спроводливост]]. Именувана е по [[Германија|германскиот]] истражувач [[Ернст Вернер фон Сименс]].
 
941.847

уредувања