Разлика помеѓу преработките на „Сила“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: km:កំលាំង)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Силата''' ја создаваме со буткање или со потегнување. Силата дејствува врз определено тело на следните начини:
 
941.847

уредувања