Разлика помеѓу преработките на „Седмица“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: tt:Атна)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Седмица''' или '''недела''' е групирање на [[ден]]ови или поголемо групирање на денови како во [[Лунарен месец|лунарниот месец]], [[година]] итн. Седмицата зазема помал временски период од [[месец]]от и помага на луѓето за организирање на работата, секојдневните активности, комуникацијата и останатите сфери од животот. Повеќето од земјите во [[свет]]от ја поделиле седмицата на седум [[ден]]ови.
 
941.847

уредувања