Северозападни семитски јазици: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: pt:Línguas semíticas do noroeste)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Северозападните семитски јазици''' се дел од семејството на [[семитски јазици|семитските јазици]]. Овие јазици во моментот ги зборуваат околу 8 000 000 луѓе. Главни три групи на овие јазици се:
 
941.847

уредувања