Разлика помеѓу преработките на „Свети Агатангел Битолски“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
(внимание)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{внимание}}
Податоци за '''Свети Агатангел Битолски''' има многу малку, а оние кои ги има ги наоѓаме на [[кивот]]от со неговите свети [[мошти]]. Во овој натпис читаме:
941.847

уредувања