Разлика помеѓу преработките на „Боровичене“

Додадени 216 бајти ,  пред 10 години
 
== Редовни настани ==
Редовно на христијанскиот празник Илинден луѓето од село Боровичене одржуваат годишни празници во текот на три дена.
 
== Личности ==
Анонимен корисник