Разлика помеѓу преработките на „Ресторан“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
({{никулец}})
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{otheruses}}
'''Ресторан''' е место каде се подготвуваат и послужуваат [[храна]] и [[пијалоци]] за купувачите. Оброкот во ресторанот најчесто се јаде во самата просторија, но голем број на ресторани нудат и храна за носење и [[Испорака (трговија)|храна на испорака]]. Рестораните доста се разликуваат во работите што ги нудат како и во самиот изглед, вклучувајќи мноштво [[кујни]] и различни начини на послужување.
941.847

уредувања