Разлика помеѓу преработките на „Региони во Франција“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Франција]]''' се дели на 26 '''региони''' ([[фр.]] ''régions''), од кои 21 се [[континентална Франција|континентални]], еден е островот [[Корзика]], и четири се [[прекуморски француски региони|прекуморски]]. Регионите понатаму се делат на меѓу 1 и 8 [[Гранцуски департмани|''департмани'']].
 
941.847

уредувања