Разлика помеѓу преработките на „Мехомија“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: it:Razlog)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Разлог''' е град во [[Пиринска Македонија]], [[Бугарија]]. Тој се наоѓа во административната единица Благоевград и е во близина на [[Банско (Бугарија)|Банско]]. До [[1925]] година, градот се нарекувал '''Мехомија'''.
 
941.847

уредувања