Разлика помеѓу преработките на „Радиојаглеродно датирање“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Радиокарбонско датирање''' е радиометриски метод за датирање кој го употребува природниот постоечки изотоп на [[Јаглерод|јаглерод]]-14 (14C) за да ја одреди староста на јаглеродните материјали до старост од 60 000 години пред н.е.
 
941.847

уредувања