Работничко самоуправување: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
(+)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Викифицирање}}
'''Работничко самоуправување''' бил систем на управување со претпријатијата и другите установи во [[ФНРЈ]] (подоцна и [[СФРЈ]]) од страна на самите вработени.
941.847

уредувања