Разлика помеѓу преработките на „Рабат“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: yo:Rabat)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Rabat Mausole MohammedV.jpg|thumb|300px|Мавзолејот на Мухамед V, по урнатините од џамија.]]
[[Податотека:Rabat tour Hassan.jpg|thumb|Хасанската кула.]]
941.847

уредувања