Разлика помеѓу преработките на „Птоломеј II Керавн“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: sh:Ptolemej Keraun)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Птоломеј II Керавн''' (? - [[279 п.н.е.]]) бил [[кралеви на Античка Македонија|крал]] на [[Македон]]ија од [[281 п.н.е.]] до [[279 п.н.е.]]
 
941.847

уредувања