Разлика помеѓу преработките на „Процес“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Никулец}}
'''Процес''' е след на [[операција|операции]] или [[настан|настани]] што се јавуваат по природен или вештачки пат, и водат кон одреден резултат. За извршување на еден процес неопходно е [[време]], [[простор]], [[експертиза]] или некој друг [[ресурс]]. Еден процес може да се идентификува по промените што ги создава во карактеристиките на еден или повеќе [[предмет|предмети]]. Спореди: [[проект]] и [[структура]]. Види исто така: [[менаџмент на процеси]] и [[теорија на процеси]].
941.847

уредувања