Заработка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: en:Betterment)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Профит''' се дефинира како резидуална вредност стекната од оперирање во [[бизнис]]. Точниот метод на пресметување на профитот се разликува меѓу [[сметководство|сметководителите]] и [[економија|економистите]]. Профитот може да се оствари како работодавач или сопственик, но и како [[вработување|вработен]] во некоја фирма или огранизација.
{{Економија-никулец}}
941.847

уредувања