Правно лице: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Правно лице''' е субјект на правото зад кој стојат група физички лица на кои правото им дозволува да дејствуваат како една индивида со цел да постигнат одредени цели.
 
941.847

уредувања