Отвори го главното мени

Промени

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Поштенски код''' или '''поштенски број''', е матична бројка или идентификација на секоја поштенска централа, односно [[пошта]].
 
941.847

уредувања