Разлика помеѓу преработките на „Портик“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: uk:Портик)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:vrsudport.jpg|thumb|right|250px|Портикото на Врховниот Суд на САД]]
'''Портико''' е [[трем]] или пасаж со покрив кој се потпира на [[столб]]ови непосредно пред влезот на една зграда.
941.847

уредувања