Разлика помеѓу преработките на „Полуостров“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: gd, lo, lv, os, tt Менува: az)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Никулец}}
[[Податотека:Peninsula_croatia.jpg|thumb|300px|Полуостров од [[томболо]] тип]]
941.847

уредувања