Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: de:Pietersburg)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Полокване''' (порано познат како ''Питерсбург'') е [[главен град]] на провинцијата [[Лимпопо (провинција)|Лимпопо]], а воедно и [[општина]] во истата провинција.
 
941.847

уредувања