Разлика помеѓу преработките на „Политичка филозофија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Политика}}
'''Политичката философија''' е [[нормативна дисциплина]] која поставува три вида прашања:
941.847

уредувања