Разлика помеѓу преработките на „Петар II (Русија)“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: th:ซาร์ปีเตอร์ที่ 2 แห่งรัสเซีย; козметичке промене)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Биографија инфо
| име=Петар II
941.847

уредувања