Периферен нервен систем: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Нервен систем}}
'''Периферен нервен систем''' е дел од [[Нервен систем|нервниот систем]] каде што одговорот на [[дразба]]та или [[Нервен стимул|стимулот]] не е воден од центрите на [[Черепен мозок|черепниот мозок]], туку од [[‘Рбетен мозок|‘рбетниот мозок]], кој се наоѓа во [[‘Рбет|‘рбетот]].
941.847

уредувања