Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: tl:Republika ng Komi; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: tl:Republika ng Komi; козметички промени)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.rkomi.ru Официјална страна на Република Коми].
* [http://www.syktsu.ru Официјална страна на државниот Универзитет].
* [http://uii.sever.ru Официјална страна на техничкиот универзитет во Ухта].
* [http://swkillaz.com Snowboarding во Коми].
* [http://geocompendium.grid.unep.ch/reference_scheme/final_version/GEO/Geo-2-231.htm Историски и демографски податоци]
 
 
[[sr:Коми (република)]]
[[sv:Komi (delrepublik)]]
[[tl:Republika ng Komi]]
[[tt:Коми Республикасы]]
[[ug:كومى]]