Разлика помеѓу преработките на „Официјални имиња на СССР“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: sv:Sovjetunionens officiella namn)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Официјалните имиња на [[СССР]] на јазиците на [[Републики на Советскиот Сојуз|Советските Републики]] и други јазици на СССР (по уставен редослед).
 
941.847

уредувања