Разлика помеѓу преработките на „Орце Николов“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: en:Jordan Nikolov Orce)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Орце Николов''' ([[Скопје]], [[7 јануари]] [[1916]] - [[4 јануари]] [[1942]]) (Јордан Николов), [[народен херој на Македонија]], еден од организаторите и раководителите на работничкото движење во Македонија и член на Покраинскиот комитет на КПЈ за Македонија.
 
941.847

уредувања