Разлика помеѓу преработките на „Организација за безбедност и соработка на Европа“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: af:OVSE)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Geopolitical organization
|name = Организација за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ)<br />Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE)
941.847

уредувања