Разлика помеѓу преработките на „Хаџидимово (општина)“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: it:Hadžidimovo; козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Општина Хаџидимово''' (на [[бугарски јазик|бугарски]]:''Община Хаджидимово'') се наоѓа во југозападнa [[Бугариjа]], [[Благоевградска област]] (историско-географскиот регион [[Пиринска Македонија]]). Центар на општината е градот [[Хаџидимово]]. Општината има 15 населени места со вкупно население од 11366 жители (21.07.05 г.).
 
941.847

уредувања