Разлика помеѓу преработките на „Неврокоп (општина)“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: it:Goce Delčev; козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Општина Гоце Делчев ''' се наоѓа во југозападнa [[Бугариjа]], [[Благоевградска област]] (историско-географскиот регион [[Пиринска Македонија]]). Центар на општината е градот [[Гоце Делчев (град)|Гоце Делчев]]. Општината има 13 населени места со вкупно население од 36019 жители (21.07.05 г.).
 
941.847

уредувања