Разлика помеѓу преработките на „Олоф Мелберг“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Јули -> јули)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Ерик Олоф Мелберг''' ( 3.IX.1977, Amnehärad, Gullspång ), е шведски [[фудбалер]] кој игра за [[Јувентус]] и за [[Шведска]]та репрезентација. Тој најчесто игра како стопер, но одлично се снаоѓа и на позицијата десен бек.
 
941.847

уредувања