Разлика помеѓу преработките на „Обединување на Германија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: cs:Sjednocení Německa)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
:''Оваа статија го објаснува обединувањето во 1871 г. За обединувањето на [[Западна Германија|Западна]] и [[Источна Германија]] прочитајте [[Обединување на Источна и Западна Германија]].''
 
941.847

уредувања