Разлика помеѓу преработките на „Лужички јазици“

Нема измена во големината ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
 
{{Појаснување}}
 
Постојат два '''лужичкосрпски јазици''':
 
* [[Долнолужички јазик]]
* [[Горнолужички јазик]]
 
{{Појаснување}}
Анонимен корисник