Дразба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Без никулец)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Нервните стимули''' се [[Дразба|дразби]] кои [[Нервен систем|нервниот систем]] ги прима од надворешната средина, како на пример [[светлина]], [[топлина]], [[притисок]] итн.
 
941.847

уредувања