Нго Дин Дием: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: jv:Ngô Đình Diệm)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Нго Дин Дием''' е политичка фигура од познатата [[Виетнамска војна]]. Тој бил поставен од страна на [[САД]] за претседател на Јужен [[Виетнам]].
 
941.847

уредувања