Државна химна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: ps:ولسي ترانه)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Национална химна''' е патриотска [[музичка композиција]], која потсетува и се повикува на историјата, традицијата и борбата на народот на една земја, која е признаена од владата на една земја како официјална национална композиција, или конвенција преку широка употреба помеѓу народот.
 
941.847

уредувања