Разлика помеѓу преработките на „Мономер“

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: cy:Monomer)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Никулец}}
'''Мономер''' е [[Хемиско соединение|соединението]] од кое со [[полимеризација]] се добива [[полимер]].
941.847

уредувања