Разлика помеѓу преработките на „Монери“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Меѓујазични врски)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Монери''' претставуваат едноклеточни организми без [[јадро]] во [[клетка]]та какви што се бактериите. Тие се прокариотни организми.
 
941.847

уредувања