Михаил Саакашвили: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Михаил Николозович Саакашвили''' (роден на {{роден на|21|декември|1967}}) е [[Грузија|грузиски]] политичар и актуелен [[претседател на Грузија]].
 
941.847

уредувања