Разлика помеѓу преработките на „Мина Виткојц“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Мина Виткојц''' ([[Долнолужички јазик|долнолужички]] '''[[Mina Witkojc]]''') е родена на [[28 мај]] [[1893]] во [[Боркови]] и умира на [[11 ноември]] [[1975]] во [[Попојце]]. Била [[Лужица|долнолужичка]] писателка, новинарка и патриотка.
 
941.847

уредувања