Милан Панчевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 14 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
+
с Бот додава Шаблон: Без извори
Ред 1:
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Милан Панчевски''' (1935- ) е поранешен [[Република Македонија|македонски]] и [[СФРЈ|југословенски]] висок комунистички функционер. Ќе остане запаметен како последен претседател на Сојузот на комунистите на Југославија.
{{Биог-никулец}}
941.847

уредувања