Разлика помеѓу преработките на „Микелоцо“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: nl:Michelozzo)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:michelozzo.jpg|thumb|right|200px|Портрет на Микелоцо Микелоци]]
[[Податотека:Palazzo Medici Riccardi.JPG|thumb|250px|[[Палацо Медичи Рикарди]] во Фиренца]]
941.847

уредувања