Мера (математика): Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: el:Θεωρία μέτρου)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Мера''', во [[математика]]та, концепт при кој на дадено множество од некој [[простор (математика)|простор]] му се придружува ненегативен [[реален број]].
 
941.847

уредувања