Разлика помеѓу преработките на „Мекнес“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ro:Meknès)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Meknes Medersa Bou Inania.jpg|thumb|Медреса Боу Инаниа во Мекнес.]]
 
941.847

уредувања