Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
(дополнување)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Маја Апостолоска''' (родена на [[7 декември]] [[1976]] год.) е македонска поетеса, книжевна критичарка и есеистка. Дипломирала општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје, каде моментално е магистрантка по македонски јазик и лингвистика. Уредничка е на списанието за книжевност, уметност и култура „Книжевно житие“.
 
941.847

уредувања