Разлика помеѓу преработките на „Мански јазик“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: gl:Lingua manx)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазик
|име=Мански гелски јазик
941.847

уредувања