Разлика помеѓу преработките на „Медиумска информативна агенција“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[МИА]]''' - [[Македонска информативна агенција]], почнала со работа Македонската во Скопје на [[30 септември (настани)|30 септември]] [[1998]] година.
 
941.847

уредувања