Македонија на Зимските олимписки игри 1998: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Македонија]]''' учествуваше на [[Зимски олимписки игри - 1998|Зимките олимписки игри - 1998]] во [[Нагано]], [[Јапонија]]. Тоа беше првото учество на оваа земја на [[Зимски олимписки игри|Зимските олимписки игри]] како независна држава.
 
941.847

уредувања